Mind huvitas teadmine, et Elizabethil oli protees.

Mind huvitas teadmine, et Elizabethil oli protees.

Seda hoolimata tõsiasjast, et Blackwell tunnistas, et “ainuüksi mõte inimkeha struktuurist ja selle vaevustest mõtlemisest täitis mind jälestusega”.

“Naised ei tohiks olla arstid”

Nimura teatab mõnest paljudest esitatud vastuväidetest:

Naistel ei olnud vajalikku intellektuaalset ja füüsilist vastupidavustÜkski naine poleks teretulnud meessoost arstitudengite hulkaÜkski endast lugupidav naine ei paljastaks end meeste seltskonnas vabatahtlikult alasti keha tegelikkuseleMenstruatsioon kaotas naistele iga kuu.

Meditsiini seis

Aastal 1849, kui Elizabeth Blackwell sai esimese naisena Ameerikas MD, oli meditsiin halvas seisus. Tavaarstid tegid rohkem kahju kui kasu. Verelaskmine oli tavaline ravi ja pakuti kõike: mesmerismi, frenoloogiat, vesiravi jne. Mõttesuundi, näiteks eklektikat, oli erinevaid. Haiguste iduteooria ja randomiseeritud kontrollitud kliiniliste uuringute idee olid kaugel tulevikus. Alles 1910. aastal pooldas Flexneri raport meditsiinihariduse standardimist ja selle teaduslikule alusele panemist.

Nimura kirjeldab üksikasjalikult Blackwelli võitlusi meditsiinikooli pääsemise nimel. Need koolid pakkusid haridust, mis kõlab minu jaoks üsna visandlikult. Nende tähtaeg oli 16 nädalat. Diplomi saamiseks pidid üliõpilased osalema kahel järjestikusel aastal identsel loengukursusel ja õppima iseseisvalt “auväärsete” praktikute juures. Lõpuks võeti ta vastu Genfi meditsiinikolledžisse pärast seda, kui õpilastel lubati hääletada. Ilmselt võtsid nad seda suure naljana ja võimalusena pahandust teha: nad hääletasid üksmeelselt naise tunnistamise poolt. Nimura ütleb, et nende otsus tekitas õppejõude õõvastavalt, kuid tegu sai tehtud.

Nimura sõnul ei toetanud teised naised: nende arvates pidi Blackwell olema kas kuri või hull. Prantsusmaal tsiteeriti üht naist: „Oh, see on liiga õudne! Olen kindel, et ma ei saaks kunagi tema kätt puudutada! Mõeldes vaid, et need tema pikad sõrmed olid inimesi tükeldanud.

Nimura ütleb, et Emily oli tegelikult parem arst ja temast sai osav kirurg. Elizabeth eelistas kirjutada ja pidada loenguid tervete laste kasvatamisest. Ta tegi kõvasti tööd naiste edendamiseks meditsiinis, kuid tegelike patsientidega suhtlemine oli talle vastumeelne. Koos asutasid nad New Yorgi abivajavate naiste ja laste haigla – asutuse, mis elas üle nende elu ja suleti alles 1981. aastal. Nad asutasid New Yorgi haiglasse naiste meditsiinikolledži, mis pakkus enneolematut kolmeaastast õppimist. Paljude muude saavutuste hulgas oli Elizabeth esimene naine, kes kanti Briti meditsiiniregistrisse.

Kongressi raamatukogu ajalehepilt New Yorgi Naise meditsiinikolledži haigla anatoomia loenguruumist (16. aprill 1870)

Põnevad detailid

Nautisin raamatu lugemist täiega. See maalib elava pildi tema perekonnast, taustast ja ajast, sealhulgas kodusõja tagajärgedest ja jõukuse rünnakust nende haigla vastu, et “tappasid külma veega sünnitavaid naisi”, ning tutvustatakse selliseid tegelasi nagu Florence Nightingale, Lady Byron. ja Fanny w-loss kust osta Kemble, kes on öelnud: „Usalda naist – kui arsti! – MITTE KUNAGI!” Elizabeth kohtus isegi president Lincolniga.

Mind huvitas teadmine, et Elizabethil oli protees. Ta otsis täiendavat koolitust Inglismaal ja Prantsusmaal. Pariisis La Maternité koolituse ajal vastsündinu oftalmiaga imiku ravimisel pritsis talle silma tilk saastunud vedelikku. Pärast pikka ja valusat haigust ning paljusid katsetusi kasutute ravimeetoditega kaotas ta lõpuks oma vasaku silma. Kui kurb! Seda oleks võinud kergesti ravida antibiootikumidega, kuid neid polnud veel avastatud.

Pole tore inimene

Ta põlgas just neid naisi, keda ta tahtis inspireerida. Ta süüdistas naiste kehvas seisundis naisi endid. Teda tsiteeritakse öeldes:

Ma ei tunne armastust ega haletsust meeste, üksikisikute vastu – nad võivad nälga jääda, teineteisel kõri läbi lõigata või teha muid eale sobivaid leebeid kõrvalekaldeid – ilma, et ma üritaksin neid enda huvides takistada. Kuid mul on piiritu armastus ja usk inimesesse ning ma töötan võidujooksu nimel päeval ja öösel.

See võib olla imetlusväärselt aus, kuid see ei tundu mulle sümpaatne ega armastav.

Ma ei oleks tahtnud temaga kohtuda. Nimura kirjeldab teda kui kipitavat, kangekaelset, rasket ja arvamust avaldavat. Ja ta tegi asju, mida ma ei saa heaks kiita. Ta valis New Yorgi Almshouse’ist orvu ja kasvatas temast oma teenija ja akolüüdi. Oodati, et “Kitty” väldiks oma karjääri ja järgiks oma mentori eeskuju, mitte kunagi abielludes. Blackwell ei toetanud naiste õiguste liikumist. Ta oli vaktsineerimise vastu, tegeles spiritismiga ja katsetas ravimeetodeid, mida me tänapäeval teame, et need on ebaefektiivsed.

Õed surid teineteisest mõne kuu jooksul 1910. aastal, aastal, mil ilmus Flexneri aruanne.

Järeldus: oluline panus meditsiini ajalukku

Ma võin seda raamatut soovitada, kuigi ma ei saa soovitada kõike, mida Blackwelli õed tegid. Me elame tänapäeval väga erinevas maailmas, maailmas, mis on läinud palju kaugemale Blackwellide saavutustest ja täitnud nende eesmärgi muuta arstiharidus kõigile kättesaadavaks. Aitäh, Elizabeth ja Emily, teie kangelasliku visaduse eest ja tänan teid, Janice Nimura, suurepärase raamatu kirjutamise eest.

Autor

Harriet Hall

Harriet Hall, MD, tuntud ka kui The SkepDoc, on pensionil perearst, kes kirjutab pseudoteadustest ja küsitavatest meditsiinipraktikatest. Ta omandas bakalaureusekraadi ja doktorikraadi Washingtoni ülikoolist, stažeeris õhuväes (teine ​​naine, kes seda kunagi teinud on) ja oli esimene naissoost, kes lõpetas Eglini õhuväebaasis õhujõudude perepraktika residentuuri. Pika õhuväearsti karjääri jooksul töötas ta erinevatel ametikohtadel lennukirurgist DBMS-i (baasi meditsiiniteenuste direktor) ja tegi kõike alates laste sünnitamisest kuni lennuki B-52 juhtimiseni. Ta läks pensionile koloneli auastmega. 2008. aastal avaldas ta oma memuaarid “Naised ei peaks lendama”.

[Toimetaja märkus: täna on USA-s puhkus; seetõttu otsustasin üle vaadata ja värskendada hiljutist postitust, mida võisite eelmisel nädalal mujal näha. See versioon on veidi pikem ja sisaldab teavet, mis ilmus sel nädalavahetusel. Tulen kogu algmaterjaliga tagasi järgmisel esmaspäeval.]

Mul on raske uskuda, et olen nüüd viimased 15 aastat regulaarselt vaktsiinivastasest liikumisest kirjutanud. Tegelikult ajab mu pähe see, et esimene suur plahvatus, mille ma vaktsiinivastaste vandenõuteooriate kohta kirjutasin, pärineb 2005. aasta juunist, kui võtsin käsile täiesti kohutava artikli, mis avaldati samaaegselt Rolling Stone’is ja Salon.com-is “Surmav immuunsus”. Artikli autor on Robert F. Kennedy juunior ja see oli põhimõtteliselt vandenõuteooria, mis väitis, et CDC teadis, et elavhõbedat sisaldav säilitusaine timerosaal, mis oli mitmes lapsepõlves 2002. aastani vaktsiinis sisalduv, põhjustab autismi, kuid see varjas. ” andmed näitavad seda 2000. aastal Atlanta lähedal Simpsonwoodi konverentsikeskuses peetud konverentsil. See oli esimene näide sellest, mida mulle praegu meeldib nimetada “vaktsiinivastase liikumise keskseks vandenõuteooriaks”. Siis ei teadnud ma veel, et vandenõuteooria “nad teadsid, kuid varjasid seda” oli (ja on) peaaegu kõigi vaktsiinivastaste vandenõuteooriate põhistruktuur. Nüüd, kui timerosaal on 18 aastat vaktsiinidest kadunud, on selle asendanud “CDC vilepuhuja” vandenõuteooria (esitati 2016. aasta vandenõufilmis, mis oli maskeeritud dokumentaalfilmiks VAXXED ), milles CDC vanemteadlane väidetavalt tunnistas, et CDC teadis et vaktsiinid põhjustavad autismi, kuid ühes uuringus manipuleerisid andmed selle seose varjamiseks. Lisaks vahetus…

See viib mind küsimuseni COVID-19 vaktsiini kohta. Enamik teadlasi, kellel on otsesed teadmised vaktsiinide väljatöötamisest, nõustuvad, et prognoosid, mille kohaselt saame selle uue koroonaviiruse vastu vaktsiini 12–18 kuu jooksul (aasta lõpuks palju vähem, nagu hiljuti lubati), on uskumatult, isegi ebareaalselt, optimistlikud. . Kuigi on tehtud enneolematuid rahvusvahelisi jõupingutusi ohutu ja tõhusa vaktsiini väljatöötamiseks, on meil siiani vaid kandidaadid, kellest vähesed on kliinilise testimise alguses. Nagu iga pandeemia ja suuremate epideemiate (nt H1N1, Ebola ja Zika viirus) ajal, keerutavad vahavastased inimesed vandenõuteooriaid selle kohta, kuidas COVID-19 pandeemia on “plandeemia” või plaan sundida kõiki vaktsineerima, lõpetama. Bill Gatesi vandenõuteooriate ja väidetega, et uues COVID-19 vaktsiinis on mikrokiibid. Vandenõu õhutamine ja antivaksijate ennetav tõuge koroonaviiruse vaktsiini diskrediteerida on nii jultunud, et jõudis eelmisel nädalal peavoolumeediasse, näiteks Kevin Roose’i poolt New York Timesile ilmunud artiklis:

Mis siis, kui saame Covid-19 vaktsiini ja pool riiki keeldub seda võtmast?

Mulle meenus, et kogu valeinformatsioon, mida oleme seni näinud – valed kuulujutud, et 5G mobiiltelefonide tornid õhutavad koroonaviirust, et valgendi joomine või UV-kiirte süstimine võib seda ravida, et dr Anthony Fauci on osa Trumpi-vastasest vandenõust. — võib olla lihtsalt soojendusüritus palju suuremaks infosõjaks, kui tõhus vaktsiin avalikkusele kättesaadavaks saab. See sõda võib panna rahvatervise ametnikud ja poliitikud vastanduma vaktsineerimisvastasele liikumisele, mis ujutab sotsiaalmeedia üle valeinformatsiooni, vandenõuteooriate ja propagandaga, mille eesmärk on veenda inimesi, et vaktsiin on pigem oht ​​kui elupäästev, majandust päästev ime.

Kõige kohutavam? See võiks tegelikult toimida.

Ta ei eksi.

Roose juhib tähelepanu sellele, et vaktsiinivastane liikumine on sotsiaalmeedia sõnumite saatmisel palju parem kui enamik rahvatervise eestkõnelejaid:

Olen jälginud vaktsiinivastast kogukonda aastaid, jälginud selle liikmete tegevust Facebooki privaatgruppides ja Instagrami kontodel ning leidnud, et nad on palju organiseeritumad ja strateegilisemad, kui paljud nende kriitikud arvavad. Nad on taibukad meediamanipulaatorid, tõhusad suhtlejad ja kogenud sotsiaalmeedia platvormide nõrkade külgede ärakasutamises. (Ainult üks näide: varsti pärast seda, kui Facebook ja YouTube hakkasid oma reeglite rikkumise tõttu “Plandemicu” koopiaid maha võtma, nägin inimesi vaktsiinivastastes rühmades redigeerimas seda peenelt, et vältida platvormide automatiseeritud jõustamistarkvara ja selle uuesti postitada.)Ühesõnaga, anti-vaxxers on harjutanud seda. Ja ma olen mures, et need on mitmel põhjusel ebatavaliselt tõhusad, et külvata kahtlusi Covid-19 vaktsiini suhtes.

Olen vaktsiinivastast liikumist veelgi kauem jälginud, panustan ja tean, et Roosel on siin õigus. Siiski ei olnud alati tõsi, et vaktsiinivastane liikumine oli meedia- ja sotsiaalmeediatundlik. Tõepoolest, ma tegin varakult nalja vaktsiinivastaste pooldajate asjatundmatuse üle blogide kasutamisel (Twitter ja Facebook olid alles lapsekingades). Siis, kui nad tegid oma esimesed suuremad rünnakud Twitterisse, et propageerida vaktsiinivastast vandenõuteooriat “CDC vilepuhuja”, tegin nalja selle kõige sinkliku käitumise üle. See oli peaaegu kuus aastat tagasi ja kuus aastat on muutnud palju. Antivaxxeritel on nüüd meediatundlikud petturid nagu Del Bigtree, kes loovad sisu, levitavad vandenõuteooriaid ja õhutavad poleemikat.

Kui soovite aimu, kui palju osavamaks on antivaxxerid muutunud, vaadake Plandemicit, videot, kus on häbistatud teadlane Judy Mikovits ja kõigi COVID-19 vandenõuteooriate ema. Olen kogu aeg rääkinud, et video levimine oli kavandatud sündmus, ja selgub, et mul oli õigus. Alati nutikas Anna Merlan avastas, et endine Google’i töötaja ja QAnoni usklik Zach Vorhies mõtles välja ja viis ellu plaani video levikuks muutmiseks ning see toimis. Ta teatas ka, et Vorhies on seotud vaktsiinivastase liikumisega, sealhulgas Del Bigtree ja Robert F. Kennedy Jr., kes esinesid saates The Highwire With Del Bigtree “Google’i vilepuhujana”, kes ilmselt paljastas Google’i alatuid plaane oma otsingut muuta. algoritmid vaktsiinivastase valeinformatsiooni tähtsuse kaotamiseks. Tegelikult oli Vorhies see, kes tutvustas Mikovitsi video produtseerinud ja tema intervjueerijana tegutsenud filmitegijale Mikki Willisele.

Et anda teile aimu, millises ebasoodsas olukorras on teadussuhtlejad praegu, avaldasid George Washingtoni ülikooli, Michigani osariigi ülikooli, Los Alamose riikliku labori ja Miami ülikooli uurijad ajakirjas Nature uuringu. Uuring kaardistas 2019. aasta leetrite puhangu ajal Facebookis vaktsiinide teemalise vestluse ning võrdles provaktsiinilehti ja -rühmi vaktsiinivastaste lehtede ja rühmadega. Autorid leidsid keeruka maastiku, mis hõlmas peaaegu 100 miljonit kasutajat, mis on jagatud väga dünaamilisteks, omavahel ühendatud klastriteks linnade, riikide, mandrite ja keelte vahel. Peamised järeldused hõlmasid seda, et aktiivseid vaktsiinivastaseid kogukondi oli peaaegu kolm korda rohkem kui vaktsiini pooldavaid kogukondi, kuid kuigi vaktsiini pooldavatel kogukondadel oli rohkem jälgijaid/liikmeid, kasvasid vaktsiinivastased leheküljed kiiremini.

Siin on probleem. Vaktsiini pooldavad rühmad kaldusid olema perifeersed ja homogeensed. Muidugi on neil raske olla mitte homogeensed, kuna vaktsiini pooldavate rühmituste peamine sõnum on see, et vaktsiinid on ohutud ja tõhusad, hoiavad ära surmavaid haigusi ega põhjusta kõiki nendele omistatud terviseprobleeme. neid vaktsiinivastaste rühmade kaupa. Seevastu vaktsiinivastased rühmad suhtlesid palju rohkemate rühmadega. Autorid pakkusid välja seitse põhjust, miks vaktsiinivastane desinformatsioon on nii palju levinud:

Ehkki arvuliselt väiksemad, kipuvad vaktsiinide klastrid muutuma kaardistatud võrkudes kesksemaks võrreldes provaktsiiniklastritega. Vaktsiinivastased klastrid takerduvad suure hulga otsustamatute hulka, samas kui vaktsiini pooldavad klastrid kipuvad olema perifeersemad, jäädes seega konfliktist teadmatuks ja jäädes vale mulje, et nad võidavad.Vastupidiselt “otsustamatute” nägemusele selgub, et otsustamatud isikud ei ole passiivsed, vaid aktiivsed, tekitades suurimat uute sidemete kasvu ja takerdudes vaktsiinivastaste klastritesse.Vaktsiinivastased isikud moodustavad rohkem kui kaks korda rohkem klastreid kui provaktsiini indiviidid, pakkudes rohkem tegevuskohti kui provaktsiinipopulatsioonid ja vaktsiinivastaste võrgustike keskseks muutumise võimaluse palju paremini.Vaktsiinivastased klastrid ei hõlma ainult vaktsiine. Need pakuvad mitmeid potentsiaalselt atraktiivseid narratiive, mis “seovad omavahel selliseid teemasid nagu ohutusprobleemid, vandenõuteooriad ja alternatiivne tervishoid ja meditsiin ning nüüd ka COVID-19 viiruse põhjus ja ravi”.2019. aasta leetrite puhangu ajal näitasid kõige suuremat kasvu vaktsiinivastaste klastrite puhul, madalaimat kasvu aga vaktsiini pooldajate klastrid.Kõige enam kasvavad keskmise suurusega vaktsineerimisvastased klastrid. Kui suuremad vaktsineerimisvastased klastrid võtavad vaktsineerimist pooldava elanikkonna tähelepanu, võivad need väiksemad klastrid märkamatult laieneda.