Rishikimi i Dorëzimit të Vaktit Trifecta

Rishikimi i Dorëzimit të Vaktit Trifecta

Ne përfshijmë produkte që mendojmë se janë të dobishëm për lexuesit tanë. Nëse blini përmes lidhjeve në këtë faqe, ne mund të fitojmë një komision të vogël. Këtu është procesi ynë.

Trifecta ofron një shërbim të shpërndarjes së vaktit që ofron ushqime të shëndetshme të përshtatshme kryesisht për ata me një mënyrë jetese të ngjeshur dhe një regjim të rregullt stërvitje. harmoniqhealth.com Kompania kujdeset për një gamë të gjerë të preferencave dietike.

Trifecta sugjeron që ushqimet e saj organike mund t’i ndihmojnë njerëzit të humbin peshë, të bëhen më të dobët dhe të arrijnë qëllimet e tyre të trajnimit.

Në këtë artikull, ne shikojmë se si funksionon shërbimi i shpërndarjes së vaktit Trifecta dhe cilat plane të menusë janë në dispozicion. Ne gjithashtu diskutojmë përfitimet e mundshme shëndetësore të shërbimit dhe sugjerojmë disa mundësi alternative.

Ju lutemi vini re se shkrimtari i këtij artikulli nuk i ka provuar këto produkte. Të gjitha informacionet e paraqitura janë thjesht të bazuara në kërkime.

Rreth Trifecta

Trifecta është një kompani që jep ushqime të gatshme, të balancuara nga makronutriente direkt në shtëpitë e njerëzve.

Në faqen e saj të internetit, kompania shprehet se planet e saj të lidhura me shkencën mund të ndihmojnë njerëzit të humbin peshë dhe të ndërtojnë muskuj. Në veçanti, shërbimi mund të jetë i përshtatshëm për njerëzit që duan të hanë shëndetshëm, të marrin formë dhe të kryejnë më të mirën në palestër.

Trifecta gjithashtu pretendon të jetë kompania më e madhe e shpërndarjes së vaktit gjithë-organik në Shtetet e Bashkuara. Kompania gjithashtu thekson kredencialet e saj të gjelbërta, duke deklaruar se është më e qëndrueshme sesa dyqanet ushqimore dhe shërbimet e tjera të ofrimit të vaktit.

Njerëzit mund të zgjedhin nga plane të ndryshme të vaktit që ushqehen me preferenca të ndryshme dietike. Ata mund të vendosin se çfarë të përfshijnë në planin e tyre- me mëngjes, dreka, darka dhe snacks në dispozicion- dhe të zgjedhin një opsion 5- ose 7-ditor. Të gjithë përbërësit janë organikë, jo OMGJ dhe pa aditivë.

Uebfaqja thotë se ushqimi qëndron i freskët deri në 10 ditë në frigorifer ose 3 muaj në frigorifer. Një person mund të ngrohë vaktet duke përdorur një tigan me ajër, mikrovalë, furrë ose stovetop. Konsumatorët

mund të zgjedhin të marrin ushqime në baza javore ose t’i marrin ato çdo dy javë, 3 javë ose muaj. Nuk ka angazhime minimale, dhe njerëzit janë të lirë të kalojnë javë ose të anulojnë në çdo kohë.

Trifecta gjithashtu ka një aplikacion falas celular që individët mund të përdorin për të ndjekur stërvitjet, ushqimin dhe përparimin e tyre drejt qëllimeve të tyre. Kompania gjithashtu u ofron klientëve qasje falas në trajnerët e ushqimit me email, bisedë ose telefon.

Ekziston një garanci 100% e kthimit të parave në rendin e parë nëse klientët nuk janë të kënaqur me produktin.

kush mund të jetë trifekta?

Trifecta shprehet se ushqimi i saj mund të mbështesë nevojat e trajnimit të një personi, duke dhënë shembuj në faqen e tij të atletëve që kanë përdorur shërbimin.

Kompania gjithashtu tregon para dhe pas fotografive të njerëzve që kanë arritur qëllimet e tyre për humbjen e peshës duke përdorur shërbimin.

Kompania thotë se shërbimi i saj mund t’u përshtatet njerëzve që:

 • duan të kryejnë më të mirën e tyre brenda dhe jashtë palestrës
 • duan të ndjehen Më të sigurt në lidhje me pamjen e tyre
 • Shijoni ushqime të shëndetshme dhe ushqim të shëndetshëm
 • Keni një mënyrë jetese të ngjeshur pa kohë për përgatitjen e vaktit
 • Dëshironi të hani ushqim ushqyes që nuk është Bland

Duke pasur parasysh shumëllojshmërinë e planeve të vaktit që ofron Trifecta, shumica e njerëzve duhet të jenë në gjendje të gjejnë një plan që i përshtatet preferencave të tyre dietike.

Sidoqoftë, shumica e opsioneve të menusë Trifecta nuk lejojnë një person të zgjedhë ushqimet e veta. Për më tepër, përdorimi i shërbimit mund të jetë më i shtrenjtë sesa nëse individët burojnë dhe gatuajnë përbërës vetë.

Filloni me Trifecta

Opsionet e menusë

Në seksionet më poshtë, ne përshkruajmë planet dhe opsionet e disponueshme të menusë.

klasike

Ushqimi klasik përmbajnë 4 ounces (oz) mish ose peshk, 4 oz karbohidrate dhe 4 oz perime. Të gjitha ushqimet janë të lira nga gluteni, qumështi dhe soja.

Një shembull i një plani vakti mund të përfshijë:

 • Mëngjesin: Përleshja e vezëve me sallam dhe patate
 • Dreka: Patty e gjelit, orizi kafe dhe perimet e përziera
 • Darka: salmon, patate të ëmbla dhe perime të përziera
 • Madhësia: 340 gram (g)
 • Kaloritë: 320
 • Proteina: 32 g
 • Yndyra totale: 10 g
 • Yndyra e ngopur: 1.5 g
 • Trans yndyrë: 0 g
 • natriumi: 130 miligram (mg)
 • Karbohidratet totale: 27 g
 • Fibra dietike: 6 g
 • Sheqeri: 9 g

Kjo vakt paleo-miqësor vjen me 4 oz salmon, 4 oz patate dhe 4 oz perime. Perimet janë një përzierje e brokolit, karotave dhe kungujve të njomë.

Pastroni

Kuzhinierët Trifecta Përdorni ushqime në gjendjen e tyre natyrore për menunë e ngrënies së pastër. Kuzhinierët përqendrohen në kokrra të plota, perime dhe proteina të ligët.

Një shembull i një plani vakti mund të përfshijë:

 • Mëngjesin: Pineapple Coconut Loaf
 • Dreka: Salmon dhe Rajs i egër
 • Darka : Makarona pesto pule

Plani i pastër i vaktit

Më poshtë është vlera mesatare ushqyese e një vakt të pastër të ngrënies:

 • Madhësia e shërbimit : 400 g
 • Kaloritë: 500
 • Proteina: 38 g
 • Yndyra totale: 20 g
 • Yndyra e ngopur: 5 g
 • Trans Fat: 0 G
 • Natriumi: 540 mg
 • Karbohidratet totale: 42 g
 • Fibra dietike: 8 g
 • Sheqeri: 8 g

vegjetarian

Trifecta përdor vezë organike dhe proteina me bazë bimore në menunë e saj vegjetariane. Sidoqoftë, kompania heq qumështin.

Një shembull i një plani të vaktit mund të përfshijë:

 • Mëngjesin: Fritata e vezëve
 • Dreka: Crispy Tofu Skillet
 • Darka: Përtej KILLA E MIRE PLIRE

Plani i vaktit vegjetarian

Më poshtë është vlera mesatare ushqyese e një vakt vegjetarian:

 • Madhësia e shërbimit: 375 G
 • Kaloritë: 425
 • Proteina: 20 g
 • Yndyra totale: 16 g
 • Yndyra e ngopur: 3 g
 • Trans Fat: 0 g
 • Natriumi: 480 mg
 • Karbohidratet totale: 50 g
 • Fibra dietike: 11 g
 • Sheqer : 8 g

vegan

Trifecta shprehet se ushqimet e saj vegane janë të shëndetshme për zemrën dhe përbëhen nga përbërës organikë për një mënyrë jetese të qëndrueshme dhe humane.

Një shembull i një plani të vaktit mund të përfshijë:

 • Mëngjesi: Walnut Oatmeal Piqet
 • Dreka: Makaronat e hudhrës me domate qershi
 • Darka: Lakrat e pjekura të Brukselit me quinoa

Plani i vaktit vegan

Më poshtë është vlera mesatare ushqyese e një vakt vegan:

 • Madhësia e shërbimit: 375 g
 • Kaloritë: 425
 • Proteina: 20 g
 • Yndyra totale: 16 g
 • Yndyra e ngopur: 3 g
 • Trans Fat: 0 g
 • natrium: 480 mg
 • Karbohidratet totale: 50 g
 • Fibra dietike: 11 g
 • Sheqeri: 8 g

Keto

Trifecta Chefs Dizajn Keto Ushqime që janë të ulëta në karbohidrate dhe të larta në yndyrna dhe proteina.

Një shembull i një plani të vaktit mund të përfshijë:

 • Mëngjesin: Bacon Turkey Cheddar Frittata
 • Dreka: BEANLELLESS Chili Con Carne
 • Darka: Salmon i pjekur në skarë me pesto
 • Madhësia: 300 g
 • Kaloritë: 500
 • Proteina: 35 g
 • Yndyra totale: 35 g
 • Yndyra e ngopur: 7 g
 • Trans Fat: 0 g
 • natrium: 580 mg
 • Karbohidratet totale: 12 g
 • Fibra dietike: 3 g
 • Sheqeri: 4 g

Trifecta përgatit bishtajore-dhe ushqime pa grurë duke përdorur fruta organike dhe perime dhe mish të qëndrueshëm.

Një shembull i një plani vakti mund të përfshijë:

 • Mëngjesin: sallam dhe përleshje veze me patate të ëmbla
 • Dreka: gjoksi i pulës së pjekur me asparagus
 • Darka: Bulgogi i viçit Korean

PLANI PALEO PLANI

Më poshtë është vlera mesatare ushqyese e një vakt paleo:

 • Madhësia e shërbimit: 375 g
 • Kaloritë: 400
 • Proteina: 32 g
 • Yndyra totale: 20 g
 • Yndyra e ngopur: 5 g
 • Trans Fat: 0 g
 • natrium: 540 mg
 • Karbohidratet totale: 23 g
 • Fibra dietike: 6 g
 • Sheqeri: 8 g

Trifecta gjithashtu ofron një menu a la carte. Njerëzit zgjedhin mish, perime dhe karbohidrate për të mbledhur ushqime për gjysmën e çmimit të opsioneve të tjera.

Si shijon trifekta?

Në kohën e botimit, vlerësimet në faqet e internetit të TrustPilot dhe Better Business Bureau (BBB) që përmendin shijen e vakteve të trifektës janë kryesisht të pafavorshme.

Nga tre klientët që lanë vlerësime në lidhje me shijen e vakteve në Trustpilot, dy thonë se ushqimi ishte i pangrënshëm. Konsumatori tjetër pretendon se ushqimi ishte i freskët dhe i shijshëm.

Shqyrtime në lidhje me shijen e vakteve në faqen e internetit të BBB deklarojnë se ushqimi ishte i tepërt ose i zhytur.

Sipas rishikimeve në faqen e internetit të Trifecta, ushqimi është i freskët dhe i shijshëm. Konsumatorët vërejnë se u pëlqyen gamën e aromave që ofron shërbimi.

Sidoqoftë, Trifecta tregon vetëm tre rishikime komplimente për planin e menusë në faqen e saj të internetit, kështu që këto vlerësime mund të mos jenë përfaqësuese të përvojës së çdo klienti.

Sa kushton trifekta?

Sa kushton Trifecta nga cilat vakte blen një person. Trifecta ofron dy mundësi: komoditeti dhe kontrolli.

Opsioni i komoditetit përfshin ushqime të bëra paraprakisht. Njerëzit mund të zgjedhin nga mëngjesi, dreka, darka dhe një hyrje e tretë për 5 ose 7 ditë në javë.

Opsioni i kontrollit u lejon njerëzve të ndërtojnë ushqimet e tyre të proteinave, karbohidrateve dhe perimeve nga menuja A la carte ose të zgjedhin nga vaktet e plota. Njerëzit do të duhet të gatuajnë vetë përbërësit.

Trifecta dërgon të gjitha opsionet e menusë falas për të gjithë SH.B.A. Komoditeti

fillon nga 90.93 dollarë në javë Kontrolli fillon nga 119.20 $ në javë

Trifecta gjithashtu ofron një garanci të kthimit të parave. Nëse një person nuk është i kënaqur me rendin e tij të parë, kompania do të kthejë deri në 10 vakte nga plani i komoditetit të një personi ose 119 dollarë nga plani i kontrollit të një personi.

Njerëzit do të duhet të kërkojnë një rimbursim brenda 10 ditëve nga marrja e ushqimit të tyre.

Si të filloni me trifecta

për të filluar me trifecta, një person mund të regjistrohet ose të përdorë kuizin e selektorit të planit të vaktit Trifecta për të gjetur planin e vaktit që mund t’i përshtatet atyre më së miri.

Kuizi pyet një person se cili janë qëllimi i tyre shëndetësor, nivelet e aktivitetit dhe lartësia dhe pesha. Njerëzit gjithashtu mund të tregojnë trifektën nëse kanë një alergji ushqimore ose ndjeshmëri.

Një person mund të zgjedhë planet e tyre të vaktit ose opsionet e menusë përpara se të regjistroheni në Trifecta. Pastaj, ata duhet të plotësojnë një formular me adresën e tyre të faturimit, adresën e transportit dhe detajet e pagesës.

Transporti

Trifecta jep kudo në Sh.B.A, përfshirë Alaska dhe Hawaii. Kompania shprehet se e gjithë transporti është falas.

Një person do të marrë numrin e tij të ndjekjes të enjten kur ushqimi i tyre është jashtë për dorëzim.

Njerëzit zakonisht do të marrin ushqimin e tyre midis 8 të mëngjesit dhe 8 pasdite. të Premteve ose të Shtunave. Kompania rekomandon që individët të ruajnë menjëherë ushqimin në frigorifer ose frigorifer. Njerëzit mund të ruajnë ushqim deri në 10 ditë në frigorifer ose 3 muaj në frigorifer.

Vendosja dhe kalimi i porosive

Një person duhet të vendosë, të kalojë ose të anulojë një porosi të Premten para datës së tyre të dorëzimit të tyre.

Ekzistojnë dy mënyra për të kapërcyer porositë. Nëse një person dëshiron që Trifecta të kalojë automatikisht javë të caktuara, ata duhet të dërgojnë me email ekipin e shërbimit të klientit të kompanisë.

Nëse një individ dëshiron të kalojë manualisht një porosi, ata mund ta bëjnë këtë përmes faqes në internet ose përmes aplikacionit Trifecta.

Për të kapërcyer një porosi përmes faqes në internet, një person duhet të bëjë sa vijon:

 • lundroni në faqen "Abonimet" nën cilësimet e llogarisë.
 • Shikoni pajtimet tuaja dhe zgjidhni "Javët e kalimit".
 • Zgjidhni cilat urdhëra dëshironi të kaloni.
 • Pasi një person të kalojë një porosi, ajo javë do të bëhet e zezë.

  Për të kapërcyer një porosi përmes aplikacionit Trifecta, një person duhet të prekë ikonën e shportës së blerjeve dhe të trokasë në ikonën "Skip" Portokalli.

  Njerëzit mund të kalojnë deri në 4 javë porosi dhe mund ta zhbënin atë në çdo kohë para të Premtes para dorëzimit të tyre.

  Shkoni te Trifecta

  Përfitimet e mundshme shëndetësore

  Planet e ndryshme të dietës Trifecta mund të kenë përfitime të mundshme shëndetësore për disa njerëz.

  Për shembull, vaktet e tij mesatarisht 350-500 kalori për vakt, të cilat mund të ndihmojnë një person të menaxhojë peshën e tij. Ndërsa kaloritë nuk janë faktori i vetëm që ndikon në peshën, një deficit kalori mund të mbështesë humbjen e peshës.

  Ata që dëshirojnë të humbin peshë në mënyrë të sigurt – do të thotë një humbje peshe prej 1-2 paund në javë – do të duhet të hanë 500-1,000 më pak kalori sesa numri i kalorive që trupi i tyre ka nevojë në ditë. Prandaj, vaktet e Trifecta mund të ndihmojnë njerëzit të ndjekin dhe menaxhojnë marrjen e tyre të kalorive.

  Trifecta thekson se ushqimi i saj mund t’i ndihmojë individët të arrijnë qëllimet e tyre makronutriente. Hulumtimi thekson rëndësinë e numërimit të makrove në bërjen e stërvitjeve efektive.

  Një përmbledhje e vitit 2014 sugjeron që shpërndarja e mëposhtme e makrove është ideale për bodybuilders:

  • 2.3–3.1 g për kilogram të masës së ligët të trupit në ditë të proteinave
  • 15-30% e kalorive nga yndyra
  • Kaloritë e mbetura duhet të vijnë nga karbohidratet

  Sipas një rishikimi të vitit 2017, pesticidet mbi perimet dhe antibiotikët në ushqimet e kafshëve janë një rrezik shëndetësor. Prandaj, prodhimet organike mund të jenë të preferueshme.

  Dietat me bazë bimore, të tilla si planet e vaktit të veganit Trifecta, gjithashtu mund të jenë të dobishme për shëndetin e njerëzve.

  Një rishikim sistematik i vitit 2019 raporton se pas një diete me bazë bimore kishte efekte të dobishme në mbipesha, diabeti i tipit 2 dhe profili i kolesterolit. Në studimet e shqyrtuara, pjesëmarrësit ndoqën dietën midis 2 javë dhe 24 muaj.

  Autorët e një artikulli të vitit 2020 sugjerojnë që dieta keto mund të jetë efektive për humbjen e peshës. Sidoqoftë, studiues të tjerë kanë shprehur shqetësime se dieta mund të jetë e papërshtatshme për njerëzit në një afat të gjatë.

  Një person që dëshiron të përmirësojë shëndetin e tyre ose të humbasë peshën duhet të marrë parasysh se cili plan i vaktit është më i miri për ta. Nëse nuk janë të sigurt, ata mund të dëshirojnë të konsultohen me një dietolog të regjistruar ose të përdorin burimet falas që Trifecta ofron për t’i ndihmuar ata.

  Alternativa

  Njerëzit që nuk duan të përdorin një shërbim të dorëzimit mund të përdorin disa teknika për të zvogëluar kohën dhe përpjekjen e nevojshme për të blerë, përgatitur dhe gatuar ushqime të shëndetshme.

  Këto teknika përfshijnë:

  • Planifikimi i vakteve javore dhe ndihmimi i recetave të shpejta, të lehta dhe të shëndetshme në internet
  • Përdorimi i blerjeve dhe dorëzimit në internet
  • Gatimi i grupeve dhe ngrirja e vakteve > Mbajtja e një furnizimi me fruta të ngrira për smoothies dhe mëngjes të shpejtë Për të përdorur një shërbim të dorëzimit, ekziston një gamë e kompanive që ofrojnë ushqime të gatshme ose mua