Vyhněte se však ovocným šťávám – ukázalo se, že zvyšují riziko

Vyhněte se však ovocným šťávám – ukázalo se, že zvyšují riziko

A zdá se, že tyto věci se někdy vzájemně vylučují. – Jenny Lawson, z „Broken (…

Od Beth Levine, 6. dubna 2021

Zánět může přispět ke zhoršení dlouhodobého přežití u lidí s revmatickým onemocněním

Studie naznačuje, že mladí dospělí s psoriázou, lupusem a RA čelí vyššímu riziku úmrtí na infarkt.

Od Becky Upham 5. dubna 2021

Chytré zdraví: Vyzkoušel jsem virtuální realitu Telehealth pro bolest chronické artritidy – a tady se stalo

Od Cheryl CrowMarch 2, 2021

8 věcí, které by lidé s revmatoidní artritidou měli vědět o vakcínách proti COVID-19

Zjistěte více o bezpečnosti, účinnosti a důležitosti očkování proti COVID-19, pokud vy nebo váš blízký žijete s revmatoidní artritidou.

Od Meryl Davids Landau 8. února 2021

Je vaše revmatoidní artritida horší, než si uvědomujete?

Neunáhlete se odmítnout své příznaky jako „normální“. “Sledujte tyto příznaky, které byste měli zavolat svému lékaři.”

Od Briana P. Dunleavyho, 4. února 2021

7 z nejlepších aplikací pro lidi s revmatoidní artritidou

Vyzkoušejte tyto sledovače aktivity, pokud vám při tréninku brání artritida.

Michael Dolan, 7. ledna 2021

6 způsobů, jak co nejlépe využít návštěvu telemedicíny u svého revmatologa

S pandemií COVID-19 se návštěvy telehealth pro správu RA staly běžnějšími než kdy dříve. Vyzkoušejte tyto tipy, abyste si virtuální návštěvu užili na maximum.

Od Erica Patino 17. listopadu 2020

Náhled nových pokynů k léčbě revmatoidní artritidy

Odborníci z American College of Rheumatology se na výzkum nově podívali a předběžně doporučují nejlepší léčbu RA léky.

Od Meryl Davids Landauová, 10. listopadu 2020

7 tipů, jak zůstat aktivní doma s RA

Trávíte doma více času než kdy jindy, ale cvičení je stále zásadní – zvláště u RA. Vyzkoušejte tyto tipy, abyste otřásli cvičením nebo začali. . .

Od Erica Patino, 22. října 2020 “

Dodržování vyvážené stravy a zajištění dostatečného času na odložení může pomoci zvýšit vaše šance na úspěch při hubnutí.

Ve světě, kde se každý druhý měsíc objevuje nová módní dieta, může být hubnutí matoucí proces. Je však důležité na to přijít, protože udržení zdravé hmotnosti vám může pomoci zvládnout cukrovku.

Pokud jste na cestě hubnutí úspěšní, uvidíte zlepšení glykémie, krevního tlaku a cholesterolu. Přenášení přebytečných kil může mít opačný účinek a může zvýšit chronický zánět a inzulínovou rezistenci, říká Donna Webb, RD, CDE, z Fit4D, která sídlí ve Springfieldu ve státě Missouri.

Připravte se na úspěch tím, že se vyhnete těmto pěti chybám při hubnutí, které lidé s diabetem obvykle dělají:

1. Věnování pozornosti sacharidům – a nic jiného

Počítání sacharidů se obecně doporučuje u lidí s diabetem, ale to není jediná věc, která vede ke ztrátě hmotnosti, říká Martha McKittrick, RD, CDE, odbornice na výživu v New Yorku. Kalorie se také počítají. “Nakonec, pokud budete konzumovat příliš mnoho kalorií, nezhubnete,” říká.

Přísahat sacharidy stejně není dobrý nápad, protože některé sacharidy jsou zdravé, a proto Webb navrhuje lidem s diabetem, aby si byli „vědomi sacharidů“, a nikoli přísně „nízkým obsahem sacharidů“. “Navrhuje jíst při každém jídle pouze jedno jídlo s vysokým obsahem sacharidů, například škrobovou zeleninu, ovoce, mléko nebo jogurt, než nekvalitní zdroj sacharidů, jako je bílý chléb.” Tyto zdravé sacharidy jsou výživné a nabízejí dlouhotrvající energii spíše než rychlé zvýšení hladiny cukru v krvi.

2. Nedostatek spánku

Dostatek zavřeného oka by mohl narušit vaše úsilí o hubnutí, říká McKittrick. Podle kliniky Mayo může délka spánku ovlivnit hormony, díky nimž máme pocit hladu, a ovlivnit pocity plnosti – takzvaný ghrelin a leptin.

A co víc, narušování vašeho cirkadiánního rytmu, ke kterému dochází, pokud nedodržíte konzistentní plán spánku, může zvýšit zánět. Webb říká, že to může vést k inzulinové rezistenci a méně kontrolovanému krevnímu cukru.

3. Vyhýbání se ovoci

Fakt: Ovoce obsahuje slušné množství cukru ve formě fruktózy. To ale neznamená, že byste o tom měli uvažovat stejně jako o jiných sladkých jídlech. Například porce ovoce má jen asi jednu třetinu cukru v košíčku. A nabízí mnoho dalších nutričních výhod, zvláště pokud si vyberete ovoce s vysokým obsahem vlákniny, které udržuje stabilní hladinu krevního cukru, jako jsou hrušky a maliny.

Borůvky, hrozny a jablka jsou také skvělou volbou pro lidi s diabetem. Podle studie zveřejněné v srpnu 2013 v British Medical Journal byla konzumace těchto tří plodů silně spojena se sníženým rizikem onemocnění. Vyhněte se však ovocným šťávám – ukázalo se, že zvyšují riziko.

Webb říká, že by se nikdy nebála jíst příliš mnoho ovoce, když se snaží zhubnout, a American Diabetes Association (ADA) navrhuje jíst ovoce, aby uspokojilo váš chuť na sladké. Mějte na paměti, že malý kousek ovoce má asi 15 gramů (g) sacharidů, takže to nechcete přehánět.

4. Přeskakování jídel

Víme, na co myslíte: Vynechání oběda znamená, že během dne přijmete méně kalorií a kila se rozpustí, že? Nepřesně. “Vynechávání jídel ve snaze omezit kalorie může vést k nestálému krevnímu cukru, nízké energetické hladině a zvýšenému hladu při dalším jídle,” říká McKittrick. Zvýšený hlad může vést k záchvatům, říká McKittrick, a změny krevního cukru mohou být obzvláště nebezpečné, pokud máte cukrovku.

Tvrdá pravda je, že hubnutí se neděje přes noc. A snažit se věci urychlit tím, že se připravíte a omezíte kalorie na příliš nízké úrovně, není udržitelné, říká McKittrick.

5. Strach z tuku

Regály v obchodech s potravinami jsou plné všeho s nízkým obsahem tuku, od sušenek a sušenek po mléko a jogurt. Ale nízký obsah tuku neznamená zdravý. Ve skutečnosti mohou položky s nízkým obsahem tuku často mít vyšší množství cukru a sacharidů než běžné možnosti.

Stejně jako u sacharidů byste měli pečlivě vybírat druh a množství tuku, který jíte. Webb doporučuje zaměřit se na mononenasycené tuky a polynenasycené tuky, které se nacházejí v potravinách, jako je olivový olej a losos. Podle ADA může nahrazení nasycených a trans -tuků těmito zdroji pomoci snížit LDL neboli „špatný“ cholesterol.

Tyto nenasycené tuky vám také mohou pomoci cítit se syté, říká Webb, což vám v konečném důsledku může pomoci splnit cíle v oblasti hubnutí, protože budete méně pravděpodobně přejídat. Mějte na paměti svůj příjem kalorií. I když není nutné sledovat, kolik zdravých tuků konzumujete, měli byste si stále hlídat celkové kalorie, pokud si chcete udržet váhu nebo shodit přebytečná kila.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o diabetu!

Nejnovější v diabetu 2. typu

5 způsobů keto diet kontraindikace, jak zvládnout diabetes typu 2 při práci z domova

Nedovolte, aby vám rutina práce z domova způsobila horskou dráhu s cukrem v krvi.  

Od Krista Bennetta DeMaia 31. března 2021 Sponzorovaný reklamní obsah

Food Rx: Endokrinolog sdílí to, co sní za den, aby pomohl předcházet diabetu 2. typu

Lékař ze Stanfordské univerzity, který se specializuje na léčbu lidí s diabetem 2. typu a obezitou, hovoří o záludném pojídání zeleniny a porcování rýže. . .

Od Kate Ruder 18. března 2021

Cukrovka 2. typu spojená se zvýšeným rizikem Parkinsonovy choroby

Genetická data naznačují, že může existovat přímý vztah mezi diabetem 2. typu a vyšším rizikem pohybové poruchy, jakož i její progresí. . .

Lisa Rapaport, 12. března 2021

Více důkazů Semaglutidová injekce jednou týdně pomáhá lidem s diabetem zhubnout

Semaglutid, prodávaný v nižší dávce pod značkami Ozempic a Rybelsus k léčbě diabetu 2. typu, může být také bezpečný a účinný při chronické váze. . .

Od Lisy Rapaportové, 8. března 2021

8 věcí, které by lidé s diabetem měli vědět o vakcínách proti COVID-19

Zjistěte více o bezpečnosti, účinnosti a významu očkovacích látek proti COVID-19, pokud vy nebo váš blízký žijete s diabetem 1. nebo 2. typu.

Od Kate Ruder, 21. ledna 2021

Existuje souvislost mezi diabetem typu 2 a znečištěním ovzduší?

Rozvíjející se vědecké studie naznačují, že vystavení znečištění ovzduší může ovlivnit riziko diabetu a ztěžuje zvládání této nemoci, pokud vy. . .

Od Kate Ruder 20. ledna 2021

Metformin může vést ke zdravějšímu těhotenství u žen s diabetem 2. typu

Těhotné ženy s diabetem 2. typu, které užívaly metformin, přibraly na váze, vyžadovaly méně inzulinu a měly nižší riziko porodu velkých dětí. . .

Od Lisa Rapaportová 10. prosince 2020

Většina pacientů s diabetem může mít za 10 let velmi vysoké riziko smrtelné srdeční choroby

Nová zjištění studie zdůrazňují důležitost zvládání rizikových faktorů srdečních chorob, pokud žijete s diabetem 2. typu.

Od Melissy John Mayer 1. prosince 2020

Středomořská strava vázaná na 30 procent sníženého rizika diabetu u žen

Dvacetileté výsledky sledování pomáhají osvětlit klíčové cesty v těle, které pomáhají vysvětlit ochranné výhody tohoto oblíbeného stylu stravování.

Od Becky Upham 23. listopadu 2020

7 nízkosacharidových dietních chyb, kterým je třeba se vyvarovat, pokud máte cukrovku

Omezení sacharidů je základem léčby diabetu, ale není spolehlivé. Vyhněte se těmto chybám s nízkým obsahem sacharidů pro lepší zdraví s diabetem 2. typu.

Od K. Aleisha Fetters 13. listopadu 2020 “

Naučit se žít s diabetem 2. typu může nějakou dobu trvat a úpravy. I když to možná nevědí, lidé s diabetem mají obvykle skvělý zdroj, který může být záchranou: vychovatel diabetu.

Diabetes 2. typu: Co je to diabetický pedagog?

Kathy Honick, RN, CDE, vychovatelka diabetu v Barnes židovské nemocnici v St. Louis, vysvětluje, že certifikovaným vychovatelem diabetu může být registrovaná zdravotní sestra, registrovaný dietetik, lékárník, registrovaný praktický lékař nebo asistent lékaře. Říká, že jejím cílem je pomoci lidem s diabetem – a také těm, u nichž existuje riziko vzniku cukrovky – seznámit se s nemocí a s ní úspěšně žít.

Zdravotničtí pracovníci, jako sestry, kteří se chtějí stát certifikovanými pedagogy diabetu, musí po dobu dvou let zaznamenávat mnoho hodin přímé interakce s pacienty s diabetem a poté složit test spravovaný Národní certifikační radou pro pedagogy diabetu. Poté musí být každých pět let recertifikováni, což dokazuje, že udržují aktuální informace o vzdělávání v oblasti diabetu a změnách.

Podle American Diabetes Association (ADA) existuje ve Spojených státech asi 15 000 certifikovaných vychovatelů diabetu, jako je Honick.

Diabetes typu 2: Proč navštívit pedagoga diabetu?

Lékaři a sestry vám mohou poskytnout základní informace o diabetu, ale je to chronické a komplikované onemocnění, které vyžaduje dlouhodobější systém podpory.

Honick poznamenává, že lidé, kteří se účastní vzdělávacího programu o cukrovce, mají podle ADA mnohem větší šance na snížení celkového krevního cukru než ti, kteří ne.

Karen, 54, technik mamografu v Severní Karolíně, zjistila, že dokud neviděla vychovatelku diabetu, „po několika letech postupného zvyšování dávek jsem měla pocit, jako bych drnčela všemi prášky uvnitř. “Neměla tušení o problémech, s nimiž se diabetici potýkají, jako je kontrola porcí a cvičení a jejich vliv na hladinu cukru v krvi.”

Diabetes typu 2: Kdo získává vzdělání v oblasti diabetu?

Podle Americké asociace pedagogů diabetu (AADE) nedostává dostatek lidí řádné vzdělání. Ačkoli organizace nemá dobrý odhad tohoto procenta kvůli mnoha proměnným v celé zemi, jeden národní průzkum uvedl, že 54,3 procent lidí s diabetem navštěvovalo nějaký druh třídy pro zvládání nemocí.

Lidé s diabetem typu 2 se vyzývají, aby se naučili sedm aspektů své péče o diabetes, aby mohli žít zdravý život jako diabetici. Oni jsou:

Moudře jíst Aktivně Monitorovat diabetes efektivně Užívat léky podle potřeby a předepsané Řešení problémů Naučit se žít s diabetem a vyrovnat se s problémy, které s ním vyvstávají Snižování rizik komplikací nemoci

Pečovatelé mají také prospěch z vzdělávání o diabetu. Podle Honicka se důrazně doporučuje, aby se ošetřovatelé účastnili školení „s cílem poskytnout pacientovi podporu při zvládání této náročné nemoci. ”

Pedagogové v oblasti diabetu musí posoudit vás a vaši schopnost naučit se vypracovat svůj individuální plán léčby diabetu. Máte problém vidět? Zvládnete otestovat svou krev? Cestuješ hodně? Máte podporu rodiny? To jsou jen některé z otázek, které vychovatel diabetu bere v úvahu při rozhodování o tom, co se musíte naučit.

Diabetes typu 2: Náklady na vzdělávání v oblasti diabetu

Většina soukromých pojištění pokrývá náklady na vzdělávání o diabetu, říká Honick, stejně jako Medicare a Medicaid. Pokud to však pojištění nepokrývá, existují možnosti programů placení pacienta, pokud má pacient lékařský předpis.

Vzhledem k tomu, že dobré vzdělání v oblasti péče o diabetes obvykle vede k lepší kontrole hladiny cukru v krvi, menšímu počtu hospitalizací a komplikací, menšímu počtu návštěv na pohotovosti a menšímu počtu návštěv lékaře, zdá se, že využívání služeb pedagoga zaměřeného na diabetes stojí za čas a úsilí.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o diabetu!

Nejnovější v diabetu 2. typu

5 způsobů, jak zvládnout diabetes typu 2 při práci z domova

Nedovolte, aby vám rutina práce z domova způsobila horskou dráhu s cukrem v krvi.  

Od Krista Bennetta DeMaia 31. března 2021 Sponzorovaný reklamní obsah

Food Rx: Endokrinolog sdílí to, co sní za den, aby pomohl předcházet diabetu 2. typu

Lékař ze Stanfordské univerzity, který se specializuje na léčbu lidí s diabetem 2. typu a obezitou, hovoří o záludném pojídání zeleniny a porcování rýže. . .

Od Kate Ruder 18. března 2021

Cukrovka 2. typu spojená se zvýšeným rizikem Parkinsonovy choroby

Genetická data naznačují, že může existovat přímý vztah mezi diabetem 2. typu a vyšším rizikem pohybové poruchy, jakož i její progresí. . .

Lisa Rapaport, 12. března 2021

Více důkazů Semaglutidová injekce jednou týdně pomáhá lidem s diabetem zhubnout

Semaglutid, prodávaný v nižší dávce pod značkami Ozempic a Rybelsus k léčbě diabetu 2. typu, může být také bezpečný a účinný při chronické váze. . .

Od Lisy Rapaportové, 8. března 2021

8 věcí, které by lidé s diabetem měli vědět o vakcínách proti COVID-19

Zjistěte více o bezpečnosti, účinnosti a významu očkovacích látek proti COVID-19, pokud vy nebo váš blízký žijete s diabetem 1. nebo 2. typu.

Od Kate Ruder, 21. ledna 2021

Existuje souvislost mezi diabetem typu 2 a znečištěním ovzduší?

Rozvíjející se vědecké studie naznačují, že vystavení znečištění ovzduší může ovlivnit riziko diabetu a ztěžuje zvládání této nemoci, pokud vy. . .

Od Kate Ruder 20. ledna 2021

Metformin může vést ke zdravějšímu těhotenství u žen s diabetem 2. typu

Těhotné ženy s diabetem 2. typu, které užívaly metformin, přibraly na váze, vyžadovaly méně inzulinu a měly nižší riziko porodu velkých dětí. . .

Od Lisa Rapaportová 10. prosince 2020

Většina pacientů s diabetem může mít za 10 let velmi vysoké riziko smrtelné srdeční choroby

Nová zjištění studie zdůrazňují důležitost zvládání rizikových faktorů srdečních chorob, pokud žijete s diabetem 2. typu.