Wszystko, co musisz wiedzieć o zaskórnikach

Wszystko, co musisz wiedzieć o zaskórnikach

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupujesz linki na tej stronie, możemy zdobyć małą prowizję. Oto nasz proces.

Zakarszkojsce są małymi, ciemnymi zmianami, które pojawiają się na skórze, często na twarzy i szyi. They are a feature of mild acne, but they can appear without other signs of acne being present.

They contain an oxidized version of melanin, the dark pigment made by cells in the skin.

W Stanach Zjednoczonych (USA) trądzik to infekcja skóry, która dotyka do 50 milionów ludzi. Radzenie sobie z zaskórnikami we właściwy sposób może pomóc w zapobieganiu rozwojowi silniejszego trądziku.

Szybkie fakty o zaskórkach

 • Zakarszkoodliwa są wykonane z utlenionej melaniny, a nie uwięzionych brudu.
 • Ściśnięcie lub szorowanie zaskórników może je pogorszyć.
 • Aby zmniejszyć zaskórniki, uniknąć produktów do pielęgnacji skóry na bazie oleju, wilgotnych środowisk, ciasnych ubrań i produktów skóry zawierających alkohol.
 • Wydaje się, gdy hormony prowadzą do zwiększonej produkcji sebum, tłustej substancji, przez gruczoły pod skórą.

Jakie są zaskórki?

Zakarszkojsce są rodzajem komedo. Komedony występują, gdy pory w skórze są zatkane martwymi komórkami skóry i tłustą, ochronną substancją znaną jako sebum.

górna część zaskórnika, która jest widoczna na powierzchni skóry, ma ciemny Kolor.

Zwykle włosy rosną z pęcherzyków włosów w porach, a pod spodem podłączono gruczoły łojowe. pore react with oxygen in the air and turn black, forming a blackhead.

This is often confused with trapped dirt, but the development of blackheads is not related to the cleanliness of the skin.

Inne zmiany trądziku są zwykle zamknięte, ale w zaskórkach otwiera się skóra wokół zatkanych pory, powietrze powoduje, że zebrane olejek sebum lub martwe komórki skóry utleniają się i stają się czarne lub czasami żółtawe.

zaskórki. Pojawiają się najczęściej na twarzy, tylnej, szyi, klatce piersiowej, ramion i ramion. W tych obszarach jest więcej pęcherzyków włosów.

powoduje

Niektóre czynniki mogą zwiększyć szansę na rozwój zaskórników.

Ważnym czynnikiem są zmiany wiekowe i hormonalne. Podobnie jak inne objawy trądziku, zaskórki najczęściej występują w okresie dojrzewania, gdy zmiana poziomów hormonów wywołuje wzrost produkcji sebum. Mogą jednak pojawiać się w każdym wieku.

Androgen, męski hormon płciowy, wywołuje większe wydzielanie sebum i wyższy obrót komórek skóry wokół dojrzewania. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta doświadczają wyższego poziomu androgenów w okresie dojrzewania.

Po okresie dojrzewania, zmian hormonalnych związanych z miesiączką, ciążą i stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych może również przynieść zaskórniki u kobiet.

Nadprodukcja komórek skóry przez organizm może powodować zaskórniki.

Inne czynniki obejmują:

 • Blokowanie lub pokrycie pory przez kosmetyki i odzież
 • Ciężkie pocenie się
 • golenie i inne czynności, które otwierają mieszki włosowe
 • Wysoka wilgotność i smar w bezpośrednim środowisku
 • Niektóre warunki zdrowotne, takie jak stres, policystyczny jajnik Zespół (PCOS) i zespół przedmiesiączkowy (PMS)
 • Leki zachęcające do szybkiego obrotu komórek skóry
 • Zastosowanie niektórych leków opartych na sterydach, takich jak kortykosteroidy

Wbrew powszechnemu przekonaniu, zła higiena nie powoduje bezpośrednio zaskórników. Nadmierne szorowanie w celu ich usunięcia może je pogorszyć.

Objawy

hondrox forum opinie Głównym objawem jest mała, ciemna zmiana, która nadaje zaskórnikom ich nazwę.

Zakarszowbice są objawem trądziku, ale będąc spowodowanym przez otwarte pory, różnią się pod pewnymi względami od innych zmian trądziku.

Kartale nie są w puszkach. Oznacza to, że nie są zarażeni i nie będą powodować bólu i dyskomfortu w taki sam sposób, jak pryszcze i krosty.

Kartale mają podniesioną teksturę, ale są bardziej płaskie niż pryszcze.

Zmiana wyglądu spowodowana zaskórnikami może prowadzić do zawstydzenia i trudności społecznych lub psychologicznych u niektórych pacjentów.

włókna łojowe

włókna łojowe wyglądają jak zaskórniki, ale są różne. Mogą pojawić się na nosie. Zwykle są mniejsze, pojawiają się w grupach i czują się płasko w dotyku. Włókna łojowe to gruczoły, które kierują przepływ Sebum przez pory. W przeciwieństwie do zaskórników, nie są one formą trądziku.

Diagnoza

Szkodniki rzadko prowadzą do wizyty lekarza, chyba że jest już ciężki trądzik. Są łatwe do zidentyfikowania i zdiagnozowania po ich wyglądzie.

Leczenie: Do i Donkls

Większość ludzi zarządza zaskaknami w domu bez konieczności odwiedzania lekarza, ale niektóre czynności mogą pogorszy ich lub wyzwala cięższy rodzaj trądziku.

Istnieje wiele mitów i sprzeczności na temat leczenia zaskórników, więc najlepiej jest zobaczyć, co działa dla Ciebie.

Do’s for Blackheads

Czyszczenie: Specjalne zarośla do delikatnego złuszczania twarzy mogą pomóc. Poszukaj tych, które są bezzładowe i wrażliwą skórę, i unikaj wszystkiego, co sprawia, że ​​skóra jest zbyt sucha. Dostępne są różne produkty do zakupu online.

podczas gdy ważne jest wysuszenie skóry poprzez zmniejszenie nadmiernej produkcji oleju, wysuszenie jej zbyt mocno może pogorszyć sprawy ze względu na stymulowanie dodatkowej produkcji oleju przez gruczoły.

Makijaż i kosmetyki: Używaj produktów niekomedogennych, które zamiast tego nie zatykają porów, powinny utrzymać pory w czystości i otwierać i zmniejszać nagromadzenie martwej skóry. Dostępny jest nie-komedogenny makijaż do zakupu online od różnych marek.

Zabiegi na receptę: kwas azela, kwas salicylowy i nadtlenek benzoilu są również dostępne zarówno w formach na receptę, jak i bez recepty (OTC) dla form nieinamapalnych trądzik. Są to miejscowe zabiegi, stosowane bezpośrednio na skórę.

Leki na receptę zawierające witaminę A, takie jak tretynoina, tazaroten i adapalen, mogą być przepisywane, aby zapobiec tworzeniu się wkładek w pęcherzykach do włosów i promowania bardziej włosów i promowania pęcherzyków do włosów i promowanie włosów i promowania się bardziej Szybki obrót komórek skóry.

Jednak większość ludzi nie szuka tych zabiegów, dopóki ich trądzik nie pogorszy się, aby stać się zakażoną lub cięższą postacią, taką jak pryszcze. Najlepiej może mieć specjalistę od pielęgnacji skóry, jeśli staną się uciążliwe.

Podstawowe warunki: wszelkie inne problemy ze skórą, takie jak wyprysk lub trądzik różowatkowy, mogą utrudnić leczenie zaskórników. Stan powinien być leczony przed trądzikiem, ponieważ pomyślne leczenie może prowadzić do poprawy zaskórników.

Rest i relaks: uzyskanie wystarczającej ilości odpoczynku i unikanie stresu może również pomóc, ponieważ stres może wywołać produkcję sebum. Ćwiczenia mogą pomóc w zmniejszeniu stresu.

Żywność: Badania nie potwierdziły, że wycinanie frytek lub czekolady albo zmniejszy trądzik, ale zdrowa, zrównoważona dieta z dużą ilością świeżych owoców i warzyw jest korzystna dla ogólnie zdrowie. Może to zmniejszyć ryzyko zarażania zmian skóry.

Don’ts for Elmheads

Wyzwalacze hormonalne mogą sprawić, że zaskórki są nieuniknione, ale niektóre czynniki mogą zwiększyć ryzyko lub pogorszyć.

Ściśnięcie: Unikaj ściskających zaskórników, nawet z metalowym zmywaczem zaskórnika, ponieważ może to podrażniać skórę i pogorszyć problem.

Parowanie: kąpiel parowa od dawna zalecana jest jako zabieg dla zaskórników, na tej podstawie, że „otwiera pory”. Nie zostało to jednak potwierdzone przez badania. Niektórzy uważają, że problem pogorszy problem.

Szorowanie: To może pogorszyć problem. Szorowanie usuwa sebum. Gruczoły łojowe następnie cięższe pracują, aby zastąpić sebum, co prowadzi do większej liczby blokad i ryzyka trądziku zapalnego.

Zemole: paski usuwania, maski i próżni powinny być używane ostrożnie, ponieważ mogą one podrażniać i uszkodzić Skóra, jeśli jest niewłaściwie wykorzystywana.

Makijaż i kosmetyki: Unikaj makijażu na bazie oleju i produktów do pielęgnacji skóry.

Inne wyzwalacze środowiskowe, których należy unikać:

 • wilgotne środowiska
 • Ciasne ubrania, które zamykają skórę
 • Produkty skóry z alkoholem, ponieważ mogą one również zaostrzyć i wysuszyć skórę

wodór Nadtlenek: Zalecono to na trądzik. Może zmniejszyć nasilenie wybuchów, ale jest to również trudny produkt, który może wysuszyć i podrażniać skórę. Naukowcy pozostają niezdecydowani na temat tego, czy należy go używać, czy nie, ze względu na jego działanie niepożądane.

Zabiegi roślinne

Często zalecane są zabiegi roślinne na trądzik, a niektóre badania są w toku. Wydaje się, że drzewo herbaciane, tymianku, aloesu i oleje różane zapewniają korzyści przeciwbakteryjne, aby zapobiec zarażeniu trądziku. Konieczne są dalsze badania.

Jako formę łagodnego trądziku, zaskórki mają tendencję do samodzielnego rozwiązywania, gdy ciało z powodzeniem reguluje hormony po dojrzewaniu. Samozwańcze solowanie może potrwać dużo czasu, a przez wiele lat mogą one trwać.

Pacjent, który ma trudności psychiczne z pojawieniem się zaskórników, może uznać za doradcę.

 • Psychologia/psychiatria

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z recenzowanych badań, instytucji badawczych akademickich oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents